Masáže

masáž

Parafínový zábal s konopím

Parafín má vynikající tepelnou stabilitu. Rovnoměrným působením tepla dochází při jeho tání k výraznému vstřebávání účinných látek do hlubokých vrstev tkáně. Při zábalu dochází k pozvolnému předávání suchého tepla z parafínu, k hlubokému prohřátí, které vyvolává reakce termoregulačního typu, v důsledku toho dochází k zlepšení prokrvení ošetřovaného místa. Tímto dochází k stimulaci regenerace tkáně, uvolnění svalových spazmů a dále k urychlení metabolismu a zvyšuje se odolnost organizmu. Parafínové zábaly napomáhají nejen k uvolnění a snížení bolesti pohybového aparátu, ale mají blahodárný účinek na celé tělo. Cítíte se uvolněně , účinek je rychlý a dostavuje se okamžitý dlouhotrvající efekt.

Termoléčba - rašelinové zábaly

Tuto léčbu, která má pozitivní účinky na lidský organismus, objevili už lidé v antickém Řecku a její působení si návštěvníci této léčby pochvalují dodnes. Jednorázové rašelinové zábaly neboli slatinné zábaly patří mezi nejoblíbenější termoterapie. Základem zábalu je tepelná setrvačnost a obsah huminových látek, jejichž pH je cca 3,5 a takovou to hodnotu má přibližně naše pokožka. Při léčbě se rozšiřují cévy v postiženém nebo bolestivém místě, zrychluje se metabolismus a odvádění toxických látek z těla a uvolňuje se ztuhlé svalstvo.

Prenatální masáž (pro těhotné maminky)

Je určena především nastávajícím maminkám, které přinášejí na tento svět Nový život, což je největší dar. A právě ty, které ho přinášejí, potřebují svoji úlohu aspoň malinko ulehčit. Masáž je vhodná již od 3. měsíce těhotenství až do doby porodu. Masáž je prováděna na bocích - v této poloze jsou ošetřena záda, dále v sedě je ošetřována šije. Tyto masáže mají nejen blahodárné účinky pro nastávající maminku, ale i pro zdařilý vývoj dítěte.

Maminka: pro nastávající těhotné maminky navozuje tato mobilní technika pocit bezpečí, klidu, harmonie; napomáhá zlepšovat spánek odbourává pocit bolesti hlavy, napětí a to nejvíce v zátěžových oblastech zad a beder; zlepšuje krevní oběh i lymfatický systém - to vede k odstranění pocitu těžkých nohou; snižuje stres a napětí, úlevy od nevolností a zlepšuje dýchání

Dítě: působí blahodárně a primárně na PSYCHICKÝ VÝVOJ dítěte; dává mu pocit klidu, pohody a bezpečí; prospívá toku kyslíku a živin k dítěti

Aragonitová masáž (zlatá)

Tato technika je silně naladěna na bohyni Matku zemi - tímto spojením spolehlivě léčí a současně funguje jako "uzemňovač". Dokáže transformovat geopatogenní poruchy a pročišťovat vzdálené zablokované energetické dráhy. Stabilizuje základní zemskou čakru, duchovní rozvoj a svými vibracemi Vás dokáže připravit k meditacím a posunout na vyšší duchovní úroveň.

Spouštěcí body - trigger points

Pojednávají o odstraňování svalových blokád. Tyto blokády vznikají z přetěžování svalu jednostranným pohybem - práce, sport, nadváha, špatnou polohou, chlad, nedostatek tekutin a hořčíku, stres, deprese. Jedná se o charakteristické změny lokálního svalového napětí (nadměrné dráždivá místa ve svalech-uzlíky), které způsobují bolest a omezení. Nejčastěji se tato technika využívá při bolestech hlavy a krční páteře, bolesti čelistního klobu, syndrom bolestivého ramene, bolesti v oblasti bederní páteře, kyčelního kloubu-lupavá kyčel, skokanské koleno, bolesti Achylovy šlachy, atd.

Bowenova technika

Zvyšuje aktivitu bílých krvinek, obranyschopnost těla, je vhodná i pro ženy v pokročilém těhotenství. Provádí se v oblečení. Tato technika působí na akupunkturní dráhy – bloky na těchto drahách způsobují různé zdravotní potíže. Působíme na svalové fascie, které jsou všude po celém těle, je to jednotný celistvý systém. Ovlivňujeme touto technikou i vnitřní orgány. Tato technika je jemná a bezbolestná. Bowenův pohyb působí lokálně na sval a celostně na svalovou fascii. Jde o velmi jemnou a šetrnou techniku. Jde o působení na měkkou tkáň, kůži, fascie, svaly a šlachy. Tato technika působí v několika rovinách: fyzikální, chemická, psychická, emoční.

Breussova technika

Je jemná, celistvá, energetická masáž – uvolňuje tělesné, psychické a duševní blokády. Regeneruje a vyživuje meziobratlové ploténky. Řeší mnoho problémů na pohyblivost aparátu, především kříže a beder. Uvolňuje napětí a tenzi po celé délce páteře. Po tomto ošetření je páteř zrelaxovaná a obratle jsou ve správné poloze. Působí na fyzické a psychické úrovni.

Manuální techniky Dr. Smíška

Speciální technika zaměřená na šíji + hrudní a bederní páteř. Používá se při práci s měkkými tkáněmi (fascie = obaly svalu a šlach) a v daném momentě jde o napětí svalu a jeho obalu (fascie). Pokud je sval přetížený, dochází ke zvýšenému napětí krátkých svalových vláken a vzniká tzv. Triger Point = spouštěcí bod. Tyto body jsou dobře hmatatelné v typických místech svalu a vyskytují se v tzv. svalových řetězcích. Ovlivňují funkci svalu v celém svém průběhu - od hlavy až k patě.

Finská terapie / masáž

Oblíbená masáž i mezi začátečníky - řadí se mezi nejšetrnější ošetření. Masáž horkými lávovými kameny je vystřídána prudkým ochlazením pomocí ledových kostek, následně pokračuje zklidňující masáž lávovými kameny a finální uklidnění celého těla pomocí zahřívacího komponentu. Pozitivně ovlivňuje nervovou soustavu, posiluje obranyschopnost organizmu, odstraňuje svalové blokády, stimuluje krevní a lymfatický oběh.

Baňková masáž

Nastoluje hluboké uvolnění, intenzivní prokrvení tkáně, obnovení toku energie - zlepšuje krevní oběh, výživu tkáně, odplavuje z těla toxiny, regeneruje kůži, ale také odbourává úzkost, únavu, strest a pozitivně ovlivňuje vnitřní orgány.

Rehabilitační masáž

Urychluje proces při doléčování nemocí pohybového aparátu a svalů, pojivových tkání v různém stádiu poškození a poúrazových stavů.

Thajská masáž

Spočívá v působením síly na tlakové body, uvolňuje svaly, klouby, šlachy, páteř, chodidla a přináší organismu celkové fyzické a psychické uvolnění.

Lávové kameny

Tepelné záření pronikající hluboko ke svalům a kloubům, stimuluje krevní a lymfatický oběh, výživu tkáně, odplavuje z těla toxiny, regeneruje kůži, ale také odbourává úzkost, únavu, stres a pozitivně ovlivňuje vnitřní orgány.

Lymfatická masáž

Provádí se nasucho - bez použití olejů, masážních preparátů, není bolestivá. Lymfatický systém má svůj pohon přímo ve svalech, čímž se liší od krevního systému. Kdybychom neměli lymfatický systém, docházelo by k nahromadění škodlivých látek v těle, což by vedlo následně k otokům, lymfa se filtruje v lymfatických uzlinách, dále je tento systém centrem mnoha imunitních procesů.

Čokoládová masáž a zábal

Zpomaluje proces předčasného stárnutí, detoxikuje, vyhlazuje a dokonale regeneruje pokožku. Uvolňuje namožené svalstvo a navozuje pocit dobré nálady a spokojenosti, působí k odstranění depresí a stresu, podporuje tvorbu radosti, zejména endorfinů a serotinu.

Bambusová masáž

Rozvolnění ztuhlých svalů pomocí baněk a bambusů. Uvolnění tělesného a psychického napětí. Odplavení metabolických splodin a otoků, oživení krevního a mízního systému, kde dochází k odplavení nadbytečného tuku lymfou. Masáž odstraňuje stres, uvolní ztuhlé svalstvo, působí proti celulitidě a podporuje pohyb lymfy, dochází i k odplavování škodlivin. Při použití nahřátých banbusových tyčí učinněji uvolňuje svalové napětí.

Dornova metoda

Jemná manuální technika, zabývá se posunutými kostmi nebo obratli, upravuje statiku těla, klient pociťuje okamžitou úlevu, pro navrácení kloubů, obratlů do původní polohy. Provádí se jemným tlakem palců nebo ruky terapeuta.

ABC - antiblok systémová masáž

Je to soubor hmatů, které pomohou odstraňovat problémy zejména v oblasti křížové, SL kloubů, lopatek a krční páteře. Spazmy a napětí v oblasti celé páteře se uvolní a toto se provádí v leže na břiše.

Medová detoxikační masáž

Využívá se výborných účinků medu a kompresních maserských hmatů. Dochází k odstraňování starých usazenin a toxinů z hloubky tělesných tkání, odbourávání stresu při nahromadění civilizačních chorob. Stimuluje jednotlivé orgány.

s